Anasayfa » Hizmetlerim » Ağda

Ağda

 

 

 

Uyguladığımız ağda ile prüzsüz bir tene sahip olmak elinizde.

 

Ağda Hakkında Herşey

Sir Ağda Kullanımı epilasyondaki en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Kadınlar bilir ki Sir Ağda kıl köklerini zayıflatır ve düzenli kullanımla kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Peki Sir Ağda nedir? neden yapılır? Nasıl uygulanmalıdır? Sağlıklı bir Yöntem midir? Sir Ağda kıl köklerini nasıl zayıflatır? Uygulama şekli nedir? Bu bölümde sir ağda ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Neden Epilasyon Yaptırırız?

Aslında nedeni çok basittir. Estetik ve güzellik kaygıları. Çünkü tüysüz kadın erkekler için daha çekicidir. Bunun nedeni insanın iç güdüsel dürtüleridir. Erkekler içgüdüleri nedeniyle tüysüz kadınları daha çekici bulurlar. Çünkü kadınlık hormonu östrojen koltuk altı ve bikini bölgesi dışındaki tüylenmeyi önler. Bu da tüysüz kadın hormonal olarak dengeli ve çocuk yapmaya müsait kadın demektir. Erkekler bunu bilinçli olarak düşünmezler ama iç güdüsel olarak hormonal dengesi normal olan kadına karşı bir çekim hissederler.

Neden Sir Ağda?

Tüm epilasyon yöntemlei içinde en sağlıklısı Sir Ağdadır. Sir Ağda doğal etken maddeleri sayesinde harici kullanılır ve doğru ve temiz kullanıldığı son derece sağlıklıdır. Diğer yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur ve uzun vadede daha kıllı bir vücud yaratır.
Sir Ağda klasik ağda gibi şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmesine neden olmaz ve kılların zayıflamalarını ve daha yavaş uzamalarını hatta tamamen yok olmalarını sağlar.
Diğer yöntemlerde vücuda ve dokulara kıl dökücü bazı kimyasallar karışabilir, ya da kıl köklerinin yakılması işleminin uzun vadede ne tür deri hastalıklaır yaratabildiğine dair yeterli çalışmamalar bulunmamaktadır.
Sir Ağda kullanan bir kadının kıllarındaki zayıflama nedeniyle epilasyon süresi ve epilasyon sıklığı giderek azalır
Son olarak Sir ağda kullanımı için nedenleri sıralarsak:

 • Çok temiz ve hoş görünümlü epilasyon sağlar
 • Uzun vadede kılların zayıflamasını ve tüylenmenin azalmasının sağlar
 • Tamamen doğal etken maddelidir. (çam reçinesi)
 • Klasik ağda gibi Şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmez ve zayıflatır.
 • Uygulama sırasında derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizleyerek doğal bir peeling sağlar.
 • Batık ve kıl dönmesi oluşumunu azaltır.
 • Meme başı, kirpikler ve erkeklerde sakallar dışında her bölgeye uygulanabilir.

Sir Ağda Nedir?

Sir İtalyada Balmumu anlamına gelen “Cere” kelimesinden gelmektedir. Sir Ağda çam reçinesinden üretilen yapışkan, ısı ile akışkanlık kazanan doğal bir epilasyon ürünüdür. Kıl köklerini zayıflattığı ve çok temiz bir görünüm sağladığı için bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yaz döneminde bikini öncesi ağda tercihi sir ağdaya yönelik olmaktadır.

Sir Ağda Uygulaması Sağlıklı mıdır? 

Doğru olarak hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 sağlıklı bir yöntemdir. Ancak ağda uygulanacak kişinin çam reçinesine alerjisi olması durumunda geçici rahatsızlıklar yaşanabilir.

Kimlere Sir Ağda Uygulanmaz?

Çok yaşlı ve derisi gevşek olan kişilere sir ağda uygulanmamalıdır. Ayrıca ağda uygulanacak bölgedeki deride güneş yanığı,  kesik,  çatlak veya deri hastalıkları varsa Sir Ağda Uygulanmamalıdır. Dermatolojik olarak tedavi görenler ve şeker hastalarının sir ağda kullanımı için doktoruna danışması gerekmektedir.

Erkeklere Sir Ağda Uygulanabilir mi?

Sir ağda erkeklerde de başarılı sonuç verir. Şeker içermeyen sir ağda kıl köklerini zayıflatır ve uzun vadede de kılların azalmasını sağlar. Özellikle erkeklerde yanak ve boyundaki tüylerde etkilidir. Erkekler traş olurken güçlenmemeleri için göz altındaki tüyleri jilet ile almak istemez. Bu üst yanak tüyleri ve diğer tüm vücud tüyleri için sir ağda son derece faydalı bir yöntemdir.

Sir Ağda Mantar hastalığına neden olur mu?

Sir ağda içerisinde herhangi bir mikro organizma barındırmayan bir üründür. Eğer sir ağda işleminde mantar ya da başka bir hastalık oluştuysa bunun nedeni sir ağda değil, hijyen koşullarına uyulmamasıdır. Sir Ağda kişiye özel bir uygulama olmalı, uygulayan kişi eldiven kullanmalı, ve sir ağda salonunda yapılıyorsa tek kullanımlık ürünler uygulanmalıdır. Birden fazla kişiye uygulanan sir ağda ürünü hastalık bulaşması riskini beraberinde getirir.

Sir Ağda uygulamasında deri kalkar mı? 

Profesyonel sir ağda ürünlerinin uygun vücud alanlarına uygulanmasında (yarasız, mantarsız, güneş yanığı olmayan, hasarsız cilt bölgeleri) deri kalkması söz konusu bile olamaz. Ancak son yıllarda kalitesiz ağda ürünlerinin kullanıldığı bazı vakalarda böyle şikayetlere rastlanmıştır. Sir ağda tercihinizi kesinlikle korsan üretim yapan ve ucuz olan ürünlerden yana kullanmayınız. Ürün fiyatındaki ufak fark sizin için uygulamada ciddi zararlar doğurabilir.

Sir Ağda yaptırıken arada bir diğer epilasyon yöntemlerini kullanabilir miyim? 

Elbette diğer epilasyon yöntemlerini de kullanabilirsiniz ancak Sir Ağda kullananlara diğer epilasyon yöntemlerini önermemekteyiz. Sir ağda kıl köklerini zayıflattığı için tüylenmeyi azaltır. Ancak diğer epilasyon ürünlerine dönmeniz sir ağdanın azaltıcı etkisini yok edecektir. Diğer epilasyon yöntemlerini kullanmanız halinda Kıl kökleri güçlenmek ve genişlemek için zaman ve fırsat bulacaktır.

Adet döneminde Sir Ağda yaptırılır mı? 

Regl döneminde sir ağda uygulamasının bir sakıncası olmamakla beraber tavsiye edilmemektedir. Regl döneminde kadın vücudunda ödemler oluşabilmektedir. Ve bu dönemde yapılan sir ağda uygulaması daha ağrılı ve sancılı olabilir. Bu nedenle sir ağda uygulamasının regl döneminden 3 gün önce ya da 3 gün sonra yapılması tavsiye edilmektedir.

Sir Ağda nereler uygulanır?

Sir ağda kadınlarda meme başı, kirpikler ve erkeklerde sakal dışında her yere uygulanır. En çok uygulanan bölge bacaklardır, ayrıca koltuk altı, yüz, kol, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

Ne sıklıkta uygulanır ne kadar sürer? 

Sir ağda ilk başlangıçta 21 günde bir uygulanır. 3 ila 6 seansın ardından bu süre 45 güne çıkar. Düzenli kullanımla tüylenmede azalma ve tüylerin daha cansız ve yavaş çıktığı gözlemlenebilir.
Sir ağda seansları ağda yapılacak bölgeye göre 5 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Sir Ağdadan sonra duş almalı mıyım? 

Böyle bir gereklilik yoktur. Sir ağda vücudda herhangi bir pislik ya da kirlenme bırakmaz. Bu genelde klasik ağda yapıldıktan sonra ortaya çıkan bir durumdur. Klasik ağdanın şekerli yapısı uygulama sonrasında bir yapışıklık hissi yarattığı için duş alınması gerekmektedir. Sir ağda uygulaması sonrası duş tamamen isteğe bağlıdır, yapılması zorunlu değildir.

Sir Ağda Uygulaması 

Sir ağda uygulaması 5 adımda gerçekleştirilir.

 1. Sir ağda uygulanacak bölgenin hazırlanması gerekmektedir. Sir ağda uygulanacak bölge  temiz ve kuru olmalıdır. Ter, yağ ve diğer kozmetik kalıntılar cilt üzerinden temizlenmelidir. Ağda uygulanacak tüyler çıkış yönlerine yönlendirilir ve henüz deri altında kalan kıllar varsa cımbız yardımı ile derinin üst kısmına çıkarılır, kökten çekme işlemi sir ağda yardımı ile yapılacaktır.
 2. Sir Ağda uygulanacak bölgeye sürülür. Hangi ağdayı kullanırsanız kullanın (kartuş, konserve, açık) sir ağdayı kılların çıkışyönünde mümkün olduğunca ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.
  Sir ağdanın ısısı burada çok önemlidir. Ağda akışkan olacak şekilde ancak cildi yakmayacak bir sıcaklıkta olmalıdır. Sir ağda ısıtıcılarının ısı ayar düğmeleri yardımı ile bu sıcaklık denenerek bulunur. Ağdanın ideal sıcaklığa gelip gelmediği cilt üzerinde denenerek ölçülebilir. Ağdanın ısısını ölçmek için parmak uçları ya da avuç içi gibi ısıya duyarsız yerler kullanılmamalı, bilek içi el üstü gibi ısıya daha hassas yerler ile kontrol edilmelidir.
 3. Ağdanın sürülmesinn ardından ağdanın soğumasına izin verilmeden ağda bezi uygulanır. Ağda bezi de kılların çıkış yönüne doğru yapıştırılır. Ve bezin ağdanın üzerinde tamamen kapatılmasının ardından ağda bezi kılların çıkış yönünde sıvazlanır. Burada ağda bezinin kılların çıkış yönünde sıvazlanması çok önemlidir. Kesinlikle kılların çıkış yönünün tersine sıvazlama yapılmamalıdır.
 4. Ağda bezinin çekilmesi sir ağda uygulamasının en önemli ve hüner isteyen adımıdır. Ağda bezi çekilirken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır ;
  • Ağda bezi kesinlikle kılların çıkış yönünün tersine çekilmelidir. Bezi çekilmesi ne çok hızlı ne de çok yavaş olmalıdır. Aksi taktirde tüm kıllar toplanamayabilir.
  • Bez çekilmeden önce diğer elin de yardımı ile mümkün olduğunca gerilir. Aksi taktirde çekme işlemi can acıtır ve morarma ya da sarkmalar meydana gelebilir.
  • Bez muz kabuğu soyar gibi cilde paralel çekilmelidir. Aksi takdirde kıl kökleri tam olarak alınamaz, kırılarak alınabilir.

Cilt üzerinde kalabilecek ağda parçacıkları bezin diğer yüzeyi kullanılarak toplanır. Sir ağda yağı cilde uygulanarak cildin nemlendirilmesi sağlanır.

Call Now ButtonHemen Arayın
Merhaba,
Benimle whatsapp'tanda iletişim kurabilirsiniz.
Powered by