Anasayfa » Hizmetlerim » Manikür

Manikür

Manikür herkesin yaptırdığı bir kişisel bakım uygulamasıdır. Her ne kadar kadınların daha çok tercih ettiği bir uygulama gibi görünse de, günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar manikür yaptırırlar. Tırnak kenarında meydana gelen fazla etlerin alınıp, daha hoş bir görüntüye ulaştırmak için manikürde hassasiyete önem gösterilmektedir.

Makalemde kadınlar kadar erkeklerin de sıklıkla yaptırdığı tırnak bakımını kapsayan manikür uygulamasından da bahsedeceğim.Bakımlı olmak kadın ve erkek ayrımı olmaksızın her insanın dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bakımlı olmak kavramının içine ise birçok şey aynı anda girmektedir.

                                                           Manikür Nedir?

İnsanlar, tüm yaşamları boyunca dış ortamda elleriyle birçok pisliğe temas ederler ve bunun sonucu olarak eller daha çabuk yıpranır. Ayrıca tırnaklarda ellerle yapılan işler kapsamında hem kötü hemde sağlıksız bir görüntü yakalayacağından manikür işlemine ihtiyaç duyulur. Manikür, el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlem olarak bilinir. Yapılması için uzmanlık gerektiren bu işlemin yanlış uygulanmaları ya da derin et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma, kan kaybına bağlı olarak uyuşma, etlerin kopması, damarların yırtılması gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabileceğinden dikkatle yapılması gerekmektedir.Bu hizmeti ise benimle itina ile alırsınız.

Call Now ButtonHemen Arayın
Merhaba,
Benimle whatsapp'tanda iletişim kurabilirsiniz.
Powered by