Anasayfa » Hizmetlerim » Masaj

Masaj

Bostancı masaj, bostancı masöz,

Günün stresinden ve hayatın vücut yorgunluğundan arınmak için bizim masajımızı denemelisiniz.Masajımızla rahatlamanın keyfine varın.Bostancı masaj, bostancı masöz olarak google’da aratabilir bize ulaşabilirisniz.

Masaj ve Faydaları

Masajda özel uyguladığımız esnek el hareketleri sayesinde rahatlama sağlanarak gerginlik giderilir. Fiziksel olarak; lenfatik veendokrin sistem, solunum,  iskelet, sinir, dolaşım, sindirim ve bağışıklık sistemine olumlu yönde etki eder.Masaj aynı zamanda zihinsel düzeyde de işlev görür. Virüslere ve hastalık oluşturan mikroplara karşı direnci sağlayan antikorların ve akyuvarların bedendeki üretimini arttırırken, sağladığımız kan dolaşımı sayesinde bağışıklık sistemini de güçlendirir. Masajdaki derinlemesine dokunuşlar, vücut sıvılarını hareketlendirici etki sağlarken, aynı zamanda kanın kalbe ve ciğerlere daha çabuk gitmesini sağlar.Uyguladığımız masaj, stres hormonlarını azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir, depresyonu yatıştırır, ağrıları azaltmaya yardıma olur.Masaj,kilo verme programı uygulayan kişiler tarafından düzenli olarak yaptırıldığında, boşalan yağ hücrelerini sıkıştırarak sarkmalara engel olur. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücuttaki deformasyonu engeller, kasları rahatlatır.Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Cilde esneklik kazandırır.

Masajla tüm organlar pozitif şekilde uyarılıp, canlandırılarak enerji akımı desteklenir.Ayrıca cilt, masajla çeşitli uyarıları alarak, refleks yoluyla daha derin tabakalara iletir. Masaj meteabolizmayı hızlandırır.Her biri ellerle deri üzerine ritmik darbeler vurmaktan ibaret olan bu perküsyon manevraları, özellikle zayıf adalelerin uyarılmasında kullanılır. ‘Vibrasyon manevraları’ ise, parmak uçları, el düz vaziyette ve cilt sahasına dikey tarzda temas ettirildikten sonra yapılan titreme hareketleridir ve ağrı dindirici etkisi vardır. Masajın kanıtlanmış en belirgin faydalarından ilk ikisi artan kan dolaşımı ve esnekliktir.Fizyolojik veya mekanik açıdan bakıldığında masajla kas dokularının yağlanarak optimum hareketin elde edilmesi sağlanır. Kas dokuları birbirinden bağımsız çalışacak şekilde yapılanmıştır. Kaslar kurur veya susuz kalırsa dokular birbirine yapışır ve kas katılaşır. Kasa sıvı verildiğinde, tekrar yumuşayarak esneklik kazanır.Kas dokularının etrafında dolaşım arttıkça gelen besin ve giden atık rutini de artar ve kas daha sağlıklı olur. Yaşlanma da geniş anlamda bir “kuruma” problemidir. Vücutta su azaldıkça yaşlanma hızlanır. Çok su içmek ve düzenli masaj yaptırmak kırışıklarla savaşırken etkili bir yöntemdir. Kan vücuda oksijen taşıdığından sağlıklı olmak için iyi bir dolaşım gerekir.

Masaj kan dolaşımını artırır; dolayısıyla vücuda yararı kesindir.Sizde masajda bizi tercih ederek rahatlamanın keyfine varın.

Call Now ButtonHemen Arayın
Merhaba,
Benimle whatsapp'tanda iletişim kurabilirsiniz.
Powered by